teperenk
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR : admin

OKUNMA : 330 views

YORUM : 7

Bylock Uygulaması Nedir?

BYLOCK UYGULAMASI NEDİR?

Bylock Uygulaması Nedir? Malumunuz  üzere son günlerde bir hayli popüler olan ByLock uygulaması üzerine bu yazıyı ele alma gereği duyduk ve uzun bir süre daha bu uygulamanın gündem de yer alacağını söylemek pek yanlış bir tabir olmaz. Bu makalemizde özellikle Fethullahçı Terör Örgütü operasyonlarında sık sık duyduğumuz bu uygulama nedir? Neye yarar? Buna benzer soruları cevaplandıracağız.

Aslında bu uygulama ilk olarak bir grup Hollandalı genç tarafından tasarlanmıştır. Daha sonraları Cemaat mensuplarının bu uygulamayı keşfetmesi üzerine kendi amaçları doğrultusunda kullanmaya başlamışlardır. Peki, bu ByLock uygulaması nedir?ByLock Google Play Uygulamaları arasında yer alan bir programdır.  Fethullahçı Terör Örgütü 2014 Kasım ayın da Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu seçimlerinde önce bu şifreli yazışma programı olan ByLock uygulamasını hem Android hem de İOS tabanlı cihazlar için tasarlayarak piyasaya sunmuştur. Bu program sayesinde mesajlar uçtan uca şifreleme metoduna tabi tutuluyor.Kriptolu mesajlaşma özelliği taşıyan bu uygulamayla.

Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarının kendi aralarında log tutulmaksızın mesajlaşmak için kullanmışlar ve bu mesajların anlaşılması üzerine Milli İstihbarat Teşkilatınca kriptolu mesajların kırılması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Titizlikle yürütülen bu çalışmalar sonucunda yazışmalar ele geçirilmiştir.

Bu uygulama üzerinden yazışmalarda bulunan kişiler hakkında Fethullahçı Terör Örgütüne üye olmaktan soruşturmalar açılmış ve kamu kurumlarında çalışan kişiler ya açığa alınmış ya da ihraç edilmiştir.Bu operasyon da tutuklanan kişiler arasında ağırlık olarak emniyet mensupları yer almıştır.

Bu yazımızda kısaca sizlere ByLock uygulaması hakkında bilgi vermeye çalıştık. Sakın ola ki merak edip bu uygulamayı indirmeye çalışmayın yoksa derdinizi kendinizden başkasına anlatamazsınız.

Bylock Uygulaması Nedir?

SONRAKİ YAZI »

Yazı hakkında görüşleriniz

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

*

sohbet
sohbet
sohbet
Mobil sohbet
Mobil sohbet
sohbet
Bedava sohbet
Cinsel sohbet
Geveze sohbet
Bedava Chat
Bedava sohbet
Cinsel sohbet
Geveze sohbet
sohbet