teperenk
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR : admin

OKUNMA : 250 views

YORUM : 1

Arşın gölgesinde gölgelenecekler

Arşın gölgesinde gölgelenecekler

Günaydın Arşın gölgesinde gölgeleyecekler sohbet siteleri vasıtasıyla bizlerle birlikte olan herkese.. Bu sabah yine her sabah olduğu gibi harika bir dini makale ile siz-lerleyiz.

Yedi kat yer ve yedi kat göklerdeki bütün mahlukat yani bütün melekler, insanlar, cinler, şeytanlar, karada ve denizdeki -karıncaya varıncaya kadar- hayvanlar dirilip kıyamet günü bir araya gelince Sidre-i Müntehaya kadar bütün göklerin melekleri mahşere inecek ve yetmiş bin saf olup insanları ve cinleri etraftan kuşatacak ve sıkacaktır.

Mahşerde güneşin harareti çok şiddetli olacaktır. Mahşer dekiler sıcaktan ve sıkılmaktan dolayı çok terleyecekler. Her insan ameline ve günahına göre; kimi dizine kadar, kimi beline kadar, kimi boğazına kadar kendi terine gark olacaktır. Ve hepsi gözlerini yukarı dikmiş, kalpleriyle acaba bize ferahlık gelir mi, diye ümit ederler. Üç yüz sene yahut elli bin sene böyle azap çekerler.

Mahşerde Arş-ı A’lâdan başka gölge yoktur. Bütün peygamberler, sıddıklar, şehitler ve mütekaitler; Allah’tan korkanlar Arş-ı A’lânın gölgesindedir.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular:

• “Evlâdlarınızı üç hasletle terbiye ediniz: Peygamberinizin sevgisi, onun Ehl-i Beyti’nin sevgisi ve Kur’ân-ı Kerîm okumaya devam etmek. Muhakkak Allâhü Teâlâ, Kur’ân’ı öğrenip amel edeni, başka hiçbir gölgenin bulunmadığı kıyâmet gününde Arş’ın gölgesi altında peygamberler ve evliyâlar ile beraber gölgelendirecektir.”

• “Üç sınıf, insanlar hesaba çekilirken Arş’ın gölgesinde emniyet içinde konuşurlar:

Allah yolunda hiç kimsenin kötülemesinden çekinmeyen.

Kendisine helâl olmayan şeye elini uzatmayan ve

Allâh’ın haram kıldığına bakmayan adam.”

• “Kıyâmet gününde üç sınıf, gölgesinden başka gölgenin bulunmadığı Arş’ın altında gölgelenirler. Onlar; ümmetimi sıkıntıdan kurtaran, (terkedilmiş, unutulmuş) sünnetlerimi ihyâ eden ve bana çok salevât getirendir.”

• “Dürüst tüccar kıyâmet günü Arş’ın gölgesindedir.”

ÖNCEKİ YAZI «

SONRAKİ YAZI »

Yazı hakkında görüşleriniz

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

*

sohbet
sohbet
sohbet
Mobil sohbet
Mobil sohbet
sohbet
Bedava sohbet
Cinsel sohbet
Geveze sohbet
Bedava Chat
Bedava sohbet
Cinsel sohbet
Geveze sohbet
sohbet